Haber

Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na destek paylaşımı! açık oldukları söylendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret” iddiasıyla yargılandığı davaya yarın saat 11.00’de devam edilecek. Duruşma öncesi dikkatleri üzerine çeken atılım CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından İmamoğlu için takviyeler paylaştı.

“İSTANBUL YARGI BÖLGESİDİR”

Daha önce ‘bağlantısız’ tezlerini yalanlayan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından İmamoğlu’na yaptığı son paylaşımda, “Sadece İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun değil, 16 milyon İstanbullunun ve İstanbul’un iradesi sınanıyor.” Kaftancıoğlu, İmamoğlu’na desteğini böylece gösterdi.

İBB: İMAMOĞLU SİYASİ HAKLARDAN YOK OLMAK İSTİYOR

İBB’den yapılan açıklamada, “İstanbulluların iradesi yargılanıyor. 16 milyon İstanbullu’nun oyu ile iki kez seçilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu siyasi haklarından mahrum bırakılmaya çalışılıyor” denildi. Dava yarın İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görülecek.

İKİSİ ARASINDA NE OLDU?

29 Kasım’da CHP’nin İstanbul’daki 39. ilçe lideri Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas’ın Twitter hesabından paylaştığı ilçe liderleri ile İmamoğlu’nun fotoğrafındaki bir detay da dikkatlerden kaçmadı. İmamoğlu’nu hiçbir programda yalnız bırakmayan Kaftancıoğlu, bu kez ziyarette yer almadı. Kendisi hakkında aşağılayıcı sözler sarf ettiği iddia edilen İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nazik bir hanımefendi. Sanırım bu sözleri bir kadın olarak söylemedi, benim söyleyeceğim bu kadar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu